Friday, May 20, 2022


Home15 mijë euro për të ndenjur shtrirë gjithë ditën! Oferta e rralle...
Array

15 mijë euro për të ndenjur shtrirë gjithë ditën! Oferta e rralle e agjenciseTë rrish i shtrirë në shtrat për rreth 60 ditë ose në një vaskë plotë me ujë, për një javë.

Është ky propozimi i cuditshem që bëhet në kuadër të dy programeve kërkimore të Agjencisë Hapësinore Europiane (ESA),e cila po përzgjedh vullnetarët për të studiuar efektet e gravitetit në trupin e njeriut.

Në këmbim ofrohen 15 mijë euro. Testimet do të zhvillohen në institutet e mjekësisë hapësinore Medes në Tuluzë të Francës dhe Jozef Stefan di Planica në Slloveni.

Informacione më të hollësishme gjenden në sajtin e European Space Agency.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments