3 tërmete të fortë njeri pas tjetrit godasin një tjetër shtet

  Një lëkundje e fortë sizmike me magnitudë 6.2 të shkallës Richter u shënua pak më parë bregun Perëndimor të Kanadasë.

  Nga infromacionet paraprake mësohet se tërmeti kishte një thellësi prej 15 km dhe epiqendra ishte 183 kilometra në perëndim të Port Hardy.

  Kjo është lëkundja e tretë e fortë që godet vendin brenda dy ditëve pas dy të tjerëve me magnitudë 6.0 dhe 6.1 që u shënuan më parë.

  Nuk ka të dhëna për dëme në njerëz, përveç dëmeve materiale.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *