Monday, May 23, 2022
HomeJa si pritet moti për ditën e nesërme
Array

Ja si pritet moti për ditën e nesërmeShërbimi Meteorologjik Ushtarak ka postuar sot parashikimin e motit për ditët në vijim.

Me anë të një postimi në Facebook, SHMU bën me dije se temperaturat në zonat malore do të arrijnë dhe nën zero.

“Dita e enjte, parashikohet me mot të kthjellët dhe vranësira të përqendruara kryesisht përgjatë maleve. Në zona të thella malore, borë e dobët e izoluar.

Era, pritet të fryjë nga kuadrati i veriut e në orët e pasdites e vrullshme, kryesisht në brigjet detare. Valëzimi në bregdet, i forcës 3 deri 4.

Temperaturat parashikohen në: zonat malore -1ºC deri në 7ºC, zonat e ulëta 2ºC deri në 15ºC, zonat bregdetare 4ºC deri në 16ºC”, shkruan SHMU.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments