Aida Shtino del me mesazhin e fuqishëm, çfarë po paralajmëron ditet e fundit

Gazetarja Aida Shtino ka bërë një reagim në rrjetet sociale ku shkruan se janë disa njerëz që quhen populistë dhe që gënjejnë nga mëngjesi në darkë në emër të kombit. Kjo është propagandë”, shkruan e revoltuar Shtino.”

Postimi i Shtinos

Jane disa njerez qe quhen “populiste” ose “nacionaliste” qe genjejne nga mengjesi e deri ne darke ne emer te kombit…

Mos haroni , mjeti me i rrezikshem i mashtrimit eshte PROPAGANDA !!! Me Propaganden ata hane buke kaq kohe , madje duan akoma , duan te sundojne turmat , duke i prekur tek plaga qe dhemb…sa keq…

Populli gjithmone mashtrohet dhe kur keta njerez vijne ne pushtet, shnderrohen si kameleon dhe dalin me fytyren e tyre te vertete dhe nuk kane asnje lidhje me ate person, qe turma adhuroi dhe duartrokiti…

Ne fakt mashtruesit e popullit kane nje ves qe e dallojne vetem ata qe kane mend ne koke, ata jane shume siperfaqesore ne cdo gje…dallohen me sy te lire per ata qe kane mendje te hapur dhe dine te dallojne Propaganden nga Reliteti.

Nje keshille kam per njerzit , mos besoni ne Propagande, por thellohuni ne ate qe thuhet e behet dhe perse behet, sepse neser do te perseritet ajo qe po ndodh sot…

Dite te mbare miq !

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *