Aida Shtino shpërthen për këngën e Ronela Hajatit dhe nuk lë gjë pa thënë

Gazetarja Aida Shtino e ka quajtur një turp prezantimin e Shqipërisë mbrëmjen e djeshme në Eurovision. Shtino shkruan se kjo performancë promovon vetëm banalitet dhe antivlera.

“Epo nese ky prezantim quhet art se di, ndoshta shijet e mia nuk e paskan kuptuar kete gje…

Kush i ka veshur keshtu se mar vesh , po nuk percjell aspak hijeshi, por vetem banalitet provokues….

Kush eshte ai “stilist” qe i ka veshur ata kercimtaret ashtu….?!!!!!!

Te shemtosh fustanellen tone te bukur ne ate menyre eshte gjeja me e keqe qe mundet ti besh tradites dhe kultures tone…

Prezantimi i tyre tregon gjendjen kulturore e artistike, psiqike qe e ka kapluar vendin tone, ku promovohen antivlerat dhe banalitetet dhe vlerat jane strukur ne qoshe dhe nuk guxojne te dalin , se i ka mbytyr shemtia…..

Ky prezantim…. nje turp per artin shqiptar ne cdo drejtim….nuk mundet te them asgje tjeter vecse keqardhje….”, shkruan Shtino.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *