Bleu nje pako me makarona. Shikoni cfare gjeti brenda qytetarja nga Durresi

Tashme gjithnje e me shume po veme re se ne vendin tona siguria ushqimore le per te deshiruar. Kohet e fundit kemi degjuar shembuj nga restorantet por nuk jane te pakta edhe rastet qe i shohim vete ne shtepi

Rasti radhes vjen nga nje qytetare durrsake qe do i gatuante per darke familjes se saj makarona por ka mbetur e shtangur kur ka pare se cfare kishe brenda. Ajo e hapi pakon dhe ka pare makaronat te mbushura plot me miza dhe krimba te vegjel.

Makarona zonja thote se i ka blere ne market por shyqr qe nuk i ka ngrene dhe i ka pare ne kohe cfare kishte pakoja brenda.
Mizat e zeza dhe krimbat kane dale mbi ujin qe ziejne dhe ne vidjo ato dallohen lehtesisht.

Ne pakon tjeter serish duken me sy makorat qe kane zene krimba.

Urojme te sensibilizohen autoritetet perkatese qe kontrollojne cilesine e ushqimeve qe shqiptaret konsumojne, te cilat per me teper i blejne me para nuk i marrin falas.

Cfare po ndosh ne vendin tone? Paguajme taksa dhe blejm mall te prishur? Prape se prapi cmimet rriten dhe ne nuk bejme fjale blejme pa u ankuar dhe punojme duke u rroptuar./shiko.news

Cili eshte mendimi juaj? Lini komentin tuaj me poshte

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *