Friday, May 20, 2022


HomeÇifti kthehen nga Italia me koronavirus, 40 të afërmit e tyre futen...
Array

Çifti kthehen nga Italia me koronavirus, 40 të afërmit e tyre futen ne izolim në Maqedoninë e VeriutPara dy diteve Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut bëri njoftimin se një çift nga Dibra rezultoi pozitiv me koronavirus. Çifti ishte kthyer nga Italia para disa ditësh.

Ndërsa ministri i Shëndetësisë ka bërë të ditur se 40 persona, të cilët janë miq dhe të afërm të çiftit nga Dibra, janë vetëizoluar në komunën Qendër Zhupë.

Mësohet se të infektuarit ishin takuar me ta pasi ata ishin kthyer nga Italia, duke i bërë ata si potencialisht të dyshuar me koronavirus.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments