News

Çiljeta nis agjerimin, mbulohet me shami dhe nis te falet, ja urimi qe ben

Çiljeta nis agjerimin, mbulohet me shami dhe nis te falet, ja urimi qe ben

Mbreme nisi muaji i Ramazanit, gjatë të cilit te gjithe besimtarët myslimanë duhet te agjërojnë.Agjërimin e ka nisur edhe per këngëtaren Çiljeta Xhilaga, e cila tashmë prej disa vitesh praktikon një ritual të tillë.

Ajo është ngritur herët mëngjesin e sotëm për të falur Namazin, duke publikuar një foto ku shihet e mbuluar me shami.

“Mirë se erdhe Ramazan. Ramazani është mëshirë, mirësi nga Allahu. Agjërim të mbarë të gjithëve, Allahu na pranoftë lutjet e na mbushtë zemrat me mirësi, na i pastroftë zemrat tona e ja beftë risk tërë botës anembanë t’ia u hap zemrat për namaz e agjërim. Dashuria për Allah është fitorja jonë”, shkruan ajo.