Monday, May 23, 2022
HomeDalin të dhënat e reja, ja sa riter ishte tërmeti që u...
Array

Dalin të dhënat e reja, ja sa riter ishte tërmeti që u shënua pak më parë në RrogozhinëNjë tjetër lëkundje është shenuar në Shqipëri pak më parë dhe magnituda ka qenë 4.3 e shkallës rihter.

Epiqendra e tërmetit ishte 7 kilometra larg Rrogozhinës dhe 37 kilometra larg Tiranës.

Fillimisht u raportua për lëkundje 3.6 rihter dhe në qarkun e Fierit, por duket se shifrat janë korrigjuar.

Sipas ekspertëve të dhënat e para në momentet që sapo ndodh tërmeti nuk janë 100% të sakta, teksa më pas ata përditësohen.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments