Dridhet edhe Greqia, tërmet 6.1 ballë, flet sizmiologu shqiptar

  Një tërmet i fortë me magnitudë 6.1 ballë të shkallës rihter është shënuar mëngjesin e sotëm në Greqi .

  Lëkundja e tokës e ka pasur epiqendrën në ishullin e Kretës.

  Fatmirësisht deri më tani nuk flitet për dëmtime në njerëz, ndërkohë që verifikimet janë në vijim.

  Tërmeti i fortë u shënua në orën 08.23, duke krijuar pan ik, dhe lëkundjet janë ndjerë edhe në Shqipëri.

  Sizmiologu shqiptar Rrapo Ormeni në një komunikim live nga News 24 tregon se nuk ka lidhje me termetin që lëkundi Shqipërinë dhe se nuk përbën rrezik

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *