Nje dritë e cuditshme ndriçon qiellin gjate tërmetit (Video)

  Vendi ynë u zgjua dje nga një tërmeti fortë me magnitudë 6.4 ballë i shkallës Rihter, i paraprirë nga disa të tjerë dhe i shoqëruar me pasgoditje të fuqishme, me epiqendër në detin Adriatik, 10 km larg Durrësit.

  Së fundmi në rrjetet sociale është publikuar një video që tregon se si lëkundet pallati në Shkozë në castet e tërmetit të fuqishëm.

  Siç shihet dhe nga video, mënyra se si dridhet toka së bashku me ndërtesat përreth është vërtetë dram atike.

  Mirëpo për një për një çast gjatë lëkundjes, vihet re një dritë e pazakontë që ndriçon në qiell për një fragment sekonde. Nuk kuptohet nëse kemi të bëjmë me ndonjë fenomen natyror apo me diçka tjetër.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *