Monday, May 23, 2022
HomeDy tërmete të fuqishme njëri pas tjetrit “shkundin” një tjetër shtet
Array

Dy tërmete të fuqishme njëri pas tjetrit “shkundin” një tjetër shtetDy lëkundje të forta sizmike, me magnitudë 6 dhe 5.8 të shkallës rihter kanë goditur shtetin e Kolumbisë mbrëmjen e sotme.

Lëkundja me magnitudë 6 u ndje për më shumë se 30 sekonda, epiqendra e të cilës ishte afër qytetit më të madh të vendit, Bogota.

Por vetëm 15 minuta më vonë u ndje dhe lëkundja e tërmetit me magnitudë 5.8 eshkallës rihter.

Sipas qendrës sizmologjike USGS, të dy tërmetet ishin në thellësinë 10 km.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments