Saturday, May 21, 2022


HomeJa sa ditë pushimi do të keni për fund vitin, vendimi i...
Array

Ja sa ditë pushimi do të keni për fund vitin, vendimi i fundit Qeverisë i habit të gjithëKëshilli i Ministrave  në mbledhjen ditës së sotme, vendosi që ditën e premte 3 janar 2020, ta shpallë pushim për administratën publike.

Pra përveç dt 1 dhe 2 janar i shtohet edhe një tjetër ditë pushimi.

Sipas ketij vendimi, pushimet për Vitin e Ri për të gjithë punonjësit e administratës publike të nisin nga 31 dhjetori dhe të vazhdojnë deri më 6 janar.

Por e premtja që do të bëhet pushim dhe do të zëvendësohet nga ditët e pushimit brenda muajit janar.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments