E dinit historinë e Luiz Ejllit problemet shendetsore kur ishte femi

E dinit historinë e Luiz Ejllit i cili nuk ka folur deri në moshën 4 vjeçare ndërsa tani është këngëtar.

E ka treguar 5 vite më parë në emisionin “Diagnozë” të gazetares Freskida Miloti. Emisioni në atë kohë transmetohej në RTV Ora.

“As tingull nuk kam nxjerrë. Ato vite kanë qenë vite torture për familjen. Mjekët i thonin se është një fëmijë i shëndetshëm por nuk e dinin arsyen përse nuk fliste. Në një darkë ai ka thënë për herë të parë mami, babi e dada për motrën. Dhe që atë natë nuk iu mbyll më goja. Unë nuk e mbaj mend por ma kanë thënë. Më vonë kam lexuar për këtë” tregon Luizi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *