E pyeti se ku punon, Rama ngel keq nga përgjigja e hidhur e vëllait të Sajmir Grekut

  0
  170

  Së fundmi, Kryeministri Edi Rama i shoqëruar nga kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj ishte në familjen Greku nga Thumana, e cila humbi 3 anëtarët e saj nga tërmeti shkatërrimtar.

  Anëtarët e familjes Greku që i shpëtuan tërmetit janë strehuar në banesat sociale në Shkozë.

  I pranishëm në banesë ishte edhe Dorjan Greku, vëllai i të ndjerit Sajmir Greku.

  Teksa Dorjani u pyet nga Rama se ku punon, përgjigja e tij e hidhur e la pa fjalë kryeministrin, i cili ndoshta s’e priste ta dëgjonte një gjë të tillë.

  Dorjani u shpreh se është i papunë, ndërsa në fytyrën e Ramës u vu re pezmatimi i tij. Aktrim ose jo i kryeministrit, kjo mbetet për t’u gjykuar nga ju.

  Biseda:

  Rama: Ti ku punon?

  Dorjani: Jam pa punë!

  Rama: Po duhet ta sistemojmë në punë.

  Më pas ndërhyri edhe Veliaj, për të qetësuar disi Ramën dhe për të justifikuar rastin e papunësisë së të riut, duke u shprehur se ka qenë në Francë.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here