Gazetari shkon me pushime ne Golem por ve duart ne koke nga ajo qe shikon aty

Dashnim Hebibi gazetar nga Tetova ngritur kritika ndaj pushuesve ne plazhet shqiptare.

Ai eshte cuditur se si pushuesit hedhin mbeturina ne rere. Hedhin cigare, fara luledielli, shishe, letra e cdo gje qe ka ne duar.

Ja se si shprehet ai: Na duhet një kurs, se si ti kalojmë pushimet verore në deti? Nuk është keq me u organizu! Idea nuk është e keqe i bënë mirë detit!
Deri kur me gërdi? Cigare, fara luledielli, letra të ndryshme, shishe të pijeve, lëvore të bananeve, fara të qershive etj, në rërën e detit e besa edhe në deti. O milet, ta ruajmë këtë pasuri, që na ka fal zoti! Po habiten edhe turistët e huaj. Trishtim e pislliqe! Deri kur kështu? Nuk është turp mos me dit, por duhet me u mësu, se si bëhet deti dhe jo me e dëmtu detin dhe pushuesit! Sinqerisht, nuk na bënë puna! E si deti jonë nuk ka. Gjithandej shkova, por në Shqipëri kënaqem. Ata tipa, duhet dënuar! Nga zemra e plast për disa, që nuk kanë ndërgjegje… Definitiv na duhet një kurs se si bëhet pushimi në deti!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *