Gjyshja le deren hapur padashje dhe me pas fatkeqsia ndodh.

SHBA-Binjakët një vjeç e gjysmë vdesin në Oklahoma. Një djalë dhe një vajzë u mbytën pasi ranë në një pishinë kur gjyshja e tyre, e cila vuan nga sëmundja Alzheimer, la derën hapur.

Pavarësisht se femijet u nxorren me shpejtesi nga pishina ata nuk mund të jetonin. Ata u dërguan në spital, ku mjekët konstatuan vdekjen e tyre. Policia po heton për aksidentin. Në fillim, detektivët supozojnë se ka ndodhur një aksident fatkeq.

Tragjedia ndodhi sepse gjyshja e cila vuante nga Alzheimer, la të hapur derën në pjesën e pasme të shtëpisë së saj në Oklahoma City.

Cifti ka 6 femije por dy prejt tyre humben jeten. Shtepia jone eshte shume e trisht dhe nje gabim solli gjithe kete fatkeqesi.

Hetuesit thonë se ishte një aksident.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *