Humb jeten diten e sotme aktori 63 vjecar i njohur ne serialet e famshem turk

Kinematgrafia turke ka humbur nje nga aktoret e saj me te mire.

Aktori, Ibrahim Gündoan, i njohur për rolin e tij “Mete Aymar” në serialin “Kurtlar Vadisi Ambush (Lugina e ujqërve), ka nderruar jete në moshën 63-vjeçare.

Ai ishte nje aktor me shume role te medha ne artin e seraileve.

Lajmin e ka bërë të ditur Suha Uygur, duke zbuluar se ai ka ndërruar jetë si pasojë e një ataku kardiak.

Kujtojmë që Gündo?an ka pasur një rol edhe në serialin e famshëm “Kuezey dhe Guney”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *