Friday, May 20, 2022


HomeIncident me Papa Françeskun, një grua e tërheq ndërsa ai e qëllon
Array

Incident me Papa Françeskun, një grua e tërheq ndërsa ai e qëllonPapa Françesku po përshëndeste fëmijët dhe pelegrinët të martën, ndërsa në një moment një grua e kapi për dore duke e tërhequr, gjë që e bëri nervoz atë.

Papa po shkonte drejt skenës së Lindjes në qendër të qytetit të Vatikanit.

Ndërsa u largua nga turma, një grua ia kapi dorën dhe e tërheqi drejt saj.

Ai u mërzit dukshëm dhe filloi të gjuante dorës se gruas në një përpjekje për të çliruar veten nga kontrolli i saj, dhe me pas i bërtiti gruas.

Para incidentit, gruaja kishte bërë një shenjë të kryqit. Ajo iu drejtua papës 83-vjeçar ndërsa ajo kapi dorën, por është e paqartë se çfarë po përpiqej t’i tregonte.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments