Friday, May 20, 2022


HomeViti i ri nis me tërmet, ja epiqendra e lëkundjes së fortë
Array

Viti i ri nis me tërmet, ja epiqendra e lëkundjes së fortëLëkundja e fundit që u shënua në vendin tonë ishte me magnitudë 4.2 të shkallës Richter e cila u ndie në vendin tonë në orët e para të këtij viti.

Tërmeti ishte me epiqendër në detin Adriatik rreth orës 03:53 me një thellësi prej 10 km.

Kujtojmë se një tërmet i fuqishëm shkundi vendin vitin e shkuar, në 26 Nëntor e si pasojë humbën jetën 51 persona.

Sipas sizmologëve pasgoditjet do të vazhdojnë dhe janë fenomen normal pas një tërmeti të fortë si ai i 26 nëntorit.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments