Keni plane në fundjavë?Lajme te mira nga moti per te shtune dhe te diele

E shtuna dhe e diela dy dite plot diell dhe me nje mot te mire dhe te ngrohte.

Moti pritet te jete i nrgohte dhe rritje te temperaturave.Kjo fundjave pritet te parashikohet me mot te kthjellet dhe ne vende malore me vranesira.

Ne pasditen e dites se diel moti pritet te kete vranesira dhe reshje te lehta shiu ne vendet malore.

Era për këtë fundjavë do të fryjë e lehtë me shpejtësi mesatare 1-4m/s dhe drejtim kryesor nga kuadrati i jugut ndërsa përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore era arrin në shpejtësi deri në 5-7m/s.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *