Kishte dhimbje te forta stomaku. Nena lind binjak papritur ne shtepi. Nuk e dinte qe ishte shtatzen

Nje grua 34 vjecare u shokua nga ajo qe i ndodhi pasi kishte kaluar gjithe diten me nje dhimbje te forte stomaku.

Lucy mirepriti plot befasi binjaket e saj pas nje shtatezanie te fshehte.
Gruaja e re ishte 30 javeshe shtatezene kur djemte binjake Jacob dhe Jaxon linden ne shtepi.

Raste si ky ka plot sepse sipas mjekeve njihen me termin shtatezani e fshehur dhe nder te tjera mund te jete pa simptoma deri ne ditene lindjes.

Lucy tregon se si ne fillim u tremb dhe mendoi se kishte ndonje insekt ne zorre apo stomak. Pastaj gjate mesdites iu shtuan shume dhimbjet dhe telefonoi te emen qe te vinte ta ndihmonte se ishte keq.

Nena e saj thirri ambulancen pasi e perjashtoi insektin e barkut dhe ne telefon i thane se dukej si shtatezani.

Kur shkoi te banjo ajo vuri re mes kembeve se dicka po dukej, ishte koka e femijes dhe menjehere e ema e ndihmoi. I pari lindi Jacob ne oren 6 dhe pastaj Jason ne oren 6.15am.

Foshnjat u cuan menjehere ne inkubator me ambulance dhe Lucy mori gjak shtese.

Tashme 4 jave me vone binjaket po e marrin veten dhe quhen vertet foshnjat e mrekullueshme. Ato i mbijetuan lindjes dhe ja dolen te stabilizonin temperaturen e trupit te tyre qe ishte fare e ulet.

Shtatezania e fshehur nuk tregon asnje lloj fryrje te barkut apo edhe testet e bera shpesh dalin negative.

Jete te gjate foshnjave dhe i urojme vetem shendet.Shiko.news

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *