Kur hapen udhëtimet brenda Europës? Merkel jep përgjigjen që nuk pritej

  0
  119

  Çështja e rihapjes së udhëtimeve brenda Europës, ndërkohë që kriza e shkaktuar nga koronavirusi po lehtësohet, nuk është akoma në rendin e ditës, ka deklaruar kancelarja gjermane, Angela Merkel.

  Kancelarja e bëri deklaratën pas një konference video me kryeministrat e landeve gjermane.

  Video konferenca ishte përqëndruar në lehtësimin e disa prej kufizimeve të vendosura në mes të marsit për të ngadalësuar përhapjen e virusit.

  ”Muzetë, kopshtet zoologjike dhe ekspozitat në të gjithë Gjermaninë do të rihapen, së bashku me shkollat fillore në shtetin më të populluar të West Rhine Westphalisë”, shtoi Merkel.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here