Kush është boksieri i famshëm shqiptar që u kap me këngëtaren Elsa Lila dhe që iu sekuestruan 23 milionë euro pasuri?

Trembedhjete persona jane arrestuar diten e djeshme ne itali ku benin pjese e nje bande shqiptarë dhe italian. Tek grupi shqiptar bente pjese dhe kengetarja e njohur Elsa Lila qe shokoi te gjithe shqiptaret ne kete arrestim por ne kete grup bente pjese dhe boksieri Petrit Bardhi me pseudonimin Titty.

Ai nuk është i panjohur për median shqiptare dhe atë italiane. Boksieri shqiptar Bardhi dyshohet se është përfshirë në biznese ilegale dhe për këtë Guardia di Finanzia i ka sekuestruar 23 milionë euro pasuri.

Pasuritë e sekuestruara janë:

– të gjitha asetet e 3 kompamive individuale – kuotat aksionare, kapitalin aksionar dhe të gjithë pasuritë e 5 kompanive aksionere – 8 prona të paluajtshme në territorin e Romës, e në provincën e Nuoros e Aquilas – një terren i pozicionuar në Romë – 8 makina – 1 motorr

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *