Ky do të jetë formacioni i Shqipërisë kundër Francës

  Shqipëria do të luaj sonte kunder perfaqesueses franceze duke mbyllur kështu ndeshjet në grup.

  Formacioni i skuadres tone perfaqesuese eshte mesuar pak para fillimit të ndeshjes duke ditur se trajneri Reja nuk ka qene ende i vendosur

  Sipas disa burimeve, Shqipëria do të luajë me skemën 5-3-2-, ku në portë do të rikthehet portieri Strakosha,  ndërkohë që në mbrojtje Hysaj dhe Lenjani në krah do të ndihmojnë Ismajlin, Dermakun dhe Gjimshitin.

  Në mesfushë do të jetë Bare, Gjasula dhe Memushaj ndërsa në sulm dyshja Manaj-Balaj.  

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *