Friday, May 20, 2022


HomeKy do të jetë formacioni i Shqipërisë kundër Francës
Array

Ky do të jetë formacioni i Shqipërisë kundër FrancësShqipëria do të luaj sonte kunder perfaqesueses franceze duke mbyllur kështu ndeshjet në grup.

Formacioni i skuadres tone perfaqesuese eshte mesuar pak para fillimit të ndeshjes duke ditur se trajneri Reja nuk ka qene ende i vendosur

Sipas disa burimeve, Shqipëria do të luajë me skemën 5-3-2-, ku në portë do të rikthehet portieri Strakosha,  ndërkohë që në mbrojtje Hysaj dhe Lenjani në krah do të ndihmojnë Ismajlin, Dermakun dhe Gjimshitin.

Në mesfushë do të jetë Bare, Gjasula dhe Memushaj ndërsa në sulm dyshja Manaj-Balaj.  

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments