Monday, May 23, 2022
HomeLAJM I FUNDIT/ Lëkundje të forta tërmeti në Durres e Tiranë, ja...
Array

LAJM I FUNDIT/ Lëkundje të forta tërmeti në Durres e Tiranë, ja ku ishte epiqendraMbrëmjen e sotme në orën 21:15 u regjistruar një lëkundje e fortë tërmeti me magnitudë 5.5 ballë me epiqendër në Hamallaj të Durrësit, ndërsa është ndjerë në Tiranë, Elbasan, Fushë Krujë, Gjirokastër, por edhe deri në Maqedoni.

Lëkundja sizmike mbrëmjen e sotme zgjati disa sekonda. Tërmeti ka shkaktuar frikë dhe panik në zonën e Durrësit, të cilat kanë dalë në rrugë. Ende nuk raportohet për dëme materiale nga lëkundjet mbrëmjen e sotme.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments