Lekundje termeti ne vendin tone. Ja ku ishte epiqendra dhe magnituda

Nje lekundje termeti eshte regjistruar diten e sotme ne Mirdite. Epiqendra ishte ne Fan, Mirditë rreth ore 10:21 por fatmiresishte nuk ka pasur deme apo lendime.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave termeti ishte me magnitud 3.7 të shkallës Rihter, me thellësi 15 km.

Sizmologet kane thene se ky eshte nje termet normal dhe qe nuk ka pasoja te metejshme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *