Metereologet paralajmerojne qytetet ku temperatura do te shenoj 43 grade diten e enjte

Kjo eshte nje nga javet me te nxehta te kesaj vere ku temperaturat do te shkojne mbi 40 grade.

Ndersa diten e enjte mendohet se temperaturat do te shkojne 43 grade dhe Berati dhe Gjirokastra do te jene qytetet me te nxehta diten e neserme.

Ndersa Elbasani, Tirana dhe Fieri temperaturat do te shkojne deri ne 42 grade.

Mesohet se ne fund jave do te kete ulje te temperaturave nen 40 grade dhe java qe vjen pritet nje ulje e lehte e temperaturave trasnemeton shiko.news

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *