Metereologja tanja Porja parashikon dëborë e shi. Ulen temperaturat deri ne kete date

Meterologia, Lajda Porja thote se ditet e para te prillit do te jene me reshje debore dhe reshje shiu. I gjithe vendi do te ndikohet nga reshjet e shiut.

Por me shume reshjet e shiut do te jene ne vendet malore dhe ne veri te vendit.

Sipas meteorologes, intensiteti do të jetë më i lartë në zonat veriore dhe verilindore.

Ajo ka thene se:“Zonat malore do të kenë një rënie të ndjeshme të temperaturave, për pasojë reshjet e borës do te jenë të pranishme gjatë mesnatës dhe mëngjesit. Pjesa tjetër do të ketë reshje shiu por dita e nesërme do të sjellë një pakësim të tyre. Fillimi i javës do të ketë një përmirësim të motit e cila do të zgjasë deri të enjten, ku sërish do të kemi një rikthim të vranësirave dhe reshjeve,”.

Reshjet do te largon ne javen e dyte te prillit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *