Moti ben kthesene pa paritur ku dimri do te vijoj deri ne fund te muajit mars

Ballkani perfshihet nga i ftohti polar ne fund te muajit mars pritet te kete ulje temperaturash dhe në këto kushte, pjesa më e madhe e Europës do të mbetet në kushte dimri.

Pritet dhe ne vendin tone nje mot me kthjellime dhe me reshje shiu ne vendet malore.

Ndersa ditet e fundit te marsit te jene me temperatura te ulta sidomos ne mengjeset.

Dhe muaji prill pritet te jete me mot me kthjellime dhe me nje pranvere te vonuar. Ne javen e dyte te prillit priten rritje te temperaturave.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *