Monday, May 23, 2022
HomeNdahet papritur nga jeta ish-deputeti i PD
Array

Ndahet papritur nga jeta ish-deputeti i PDDitën e sotme është ndarë nga jeta ish-deputeti i partisë demokratike, Ali Gripshi. Mësohet se Gripshi ka ndërruar jetë pas një sëmundje të rëndë.

Ai ka qenë deputet i Partisë Demokratike për Peqinin si dhe një nga deputetët më aktiv të PD-së në qarkun e Elbasanit gjatë viteve të para të demokracisë.

Së fundmi Gripshi mbante postin e Sekretarit të Partisë Demokratike në Peqin.

Në vitin 2014 vendlindja e tij do t’i akordonte titullin “Qytetar Nderi”

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments