Ngjarje e rëndë në Pogradec, mësohet se dy katet e fundit të pallatit janë..

  Ditën e sotme, një pallat ne qytetin e Pogradecit është përfshirë nga flakët.

  Si pasojë mësohet se është lë nduar një punonjës i shërbimit zjarrfikës, në tentativë për të shuar flakët.

  Ai është dërguarpër në spital, se bashku me një banor, i cili ka pasur gjendje an kthi.

  Zjarrfiksja ndodhet ne vendin e ngj arjes dhe po bejne te mundur venien e flakeve nen kontroll.

  Burimet thane se per momentin nuk ka rr ezik per banoret. Ngjarja ka ndodhur tek nje pallat ne afersi te kishes se qytetit.

  Dyshohet qe zja rri ka rene ne pjesen e catise se pallatit. Ende nuk dihen sh kaqet.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *