Nje tjeter temret shkund Ballkanin mengjesin e sotem. Ja ku ishte epiqendra

0
596

Serisht termete ne Ballkan pas Bosnies nje tjeter termet eshte regjistruar diten e sotme me magnitudë 2.8 gradë të shkallës rihte dhe intensitet prej 3 ballësh ka qenë me epiqendër në Maqedoninë e Veriut.

Por fatmiresisht cdo gje ka shkuar mire dhe pa probleme. Të dhënat e para tregojnë se lëkundja u regjistrua sot në mëngjes në orën 06:36. Tërmeti është ndjerë në Dellçevë, Berovë dhe Pehçevë.

Kjo lëkundje vjen vetëm dy ditë pas tërmeti i fuqishëm prej afro 6 ballësh goditi të gjithë Ballkanin.

E piqendra ishte ne Bosnje Hercegovinë por lëkundja u ndje edhe në Shqipëri, ku shumë qytetarë u panikosën.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here