Nuk ndalet bora kete vere dhe ne muajin gusht

0
274

Nuk ndalet bora kete vere dhe ne muajin gusht. Pas Italis tani bora bie dhe ne Austri dhe kjo ka cuditur te gjithe ekspertet.

Ky eshte nje fenomen i rralle qe po ndodh ne europ qe te bie debore ne muajin gusht.

Ne Austri debora ka rene ne rajonin e Tirolit dhe Vorarlberg mbi 2000 metra mbi nivelin e ditit.

Debora ka ber deme te medha mbi 100 vullnetare jane duke punuar per hapjen e rrugeve ne keto zona. Shiko.news

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here