Paralajmerojne meteorologet. Ja kur riktehen reshjet e shiut ne vendin tone

0
1593

Rikthehen reshjet e shiut ne vendin tone. Mesohet se nga dita e shtune do te kete reshje shiu dhe do te kete dhe ulje temperaturash deri ne 31 grade celcius.

Dhe dita e diele do te jete me reshje shiu por me pak nga ato te shtunese.

I nxehti te do te rikthehet diten e hene dhe java pritet te kete nje mot te ngroht me temperatura deri ne 36 grade.

Ndersa Europa dhe Ballkani prite qe ti rikthehet i nxehti afrikan pas dates 15 gusht.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here