Po vjen anticikloni/Vjen paralajmërimi i meteorologëve, ja çfarë na pret në orët në vijim

Anticikloni që përmirësoi motin në rajonin do pasohet me vranësira të reja nga Mesdheu duke na sjellë reshje lokale shiu.

Një ciklon pritet të shtrihet nga Mesdheu perëndimor dhe Afrika Veriore drejt Italisë dhe me pas drejt bregdetit Shqiptar dhe rajonit tonë duke sjellë vranësira të reja, por njëkohësisht priten rritje të temperaturave minimale. Por besoj se cdo gje do shkoj mire.

Nga e Premta edhe rritje e ndjeshme e temperaturave maksimale.

Ky ciklon rrit temperaturat, por njëkohësisht na sjell mot të paqëndrueshëm.

Përpos intervaleve kohore me diell nga e premta priten edhe zhvillime të shtrëngatave të izoluara me bubullima.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *