Po zbriste nga autobuzi shkolles humb jeten 15 vjecari pasi shtypet nga makina.

Nje djal 15 vjecar ka humbur jeten diten e sotme pasi eshte perplasur nga nje makine pasi po zbriste nga autobuzi i shkolles.

Familjaret jane tronditur nga kjo ngjarje dhe kane bere historin e tyre publike qe te japin nje mesazh per cdo familje qe te jene te kujdesshem ndaj femijeve te tyre dhe te mos nenglishojne kur i marrin ata nga shkolla.

Kjo ngjarja ka tronditur dhe shkollen dhe shoket e klases te 15 vjecarit. Ngjarja ka ndodhur ne nje shkolle ne Teksas dhe eshte perhapur ne te gjithe mediat pasi familja e 15 vjecari e ka bere ngjarjen publike dhe ka hapur dhe nje llogari ne GoFundMe per te ndihmuar familjen ne keto dite te veshtira.

“Ne e vlerësojmë të gjithë mbështetjen dhe lutjet tuaja gjatë kësaj kohe të vështirë për familjet tona,” përfundon ai. “Faleminderit dhe Zoti ju bekoftë të gjithëve.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *