Prindërit e Mateos dhe të afërmit futen në shtëpinë e Klodian Calamanit dhe bejne gjestin prekes

  8 ditë pas krimi makabër në Grecalli të Fierit, familjarët e 8-vjeçarit Mateo Vasiu kanë hyrë në shtëpinë e tm errit, ku Klodian Çalamani i mori jeten djalit te tyre te vogel.

  Pasi janë hequr shiritat e skemës së krimit, familjarët kanë ndezur qirinj në gropën ku u va rros 8-vjecari. 

  Ndërkohë, familjarët pretendojnë se një e afërme e familjes së Mateos di rrethanat e vërteta që shtynë 38-vjeçarin t’i marrë jetën fëmijës së mitur.

  Pritet që grupi hetimor të marrë deklaratat e personave ku dyshon familja e të zbardhet ngjarja në fshatin që ka tronditur opinionin publik.

  VIDEO

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *