Priten stuhi të fuqishme në mesnatë, dy qytete shpallin gjendjen e jashtëzakonshme në vendin fqinj

  Disa qytet janë përfshirë nga moti i vështirë i cili ka goditur prej disa orësh vendin fqinj Greqinë, dhe një stuhi e fortë është parashikuar. Sipas Meteorologëve grek të Athinës, vendi do të jetë nën “pushtetin” e stuhisë ‘Geryoneis’ që pritet të dielën.

  Moti pritet që të ashpërsohet gjatë orëve të mbrëmjes, me stuhi e erëra të fuqishme dhe reshje të dendura shiu.

  Deri më tani në ishullin Thasos dhe Halkidiki është shpallur gjendje e jashtëzakonshme.

  Sipas Shërbimit Metereologjig Kombëtar, ditën e hënë vendi do të jetë tërësisht nën pushtetin e motit të acartë. Situata parashikohet që të ketë përmirësime ditën e martë.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *