Putin fut shqiperine ne listen e zeze.Ja masat qe ka marr ndaj shqiptareve

Rusia shpall shqiperi ne vendet qe do te ndalohet qe te vizitojne rusin.Ajo e shpall ne listen e zeze apo ne vendet jo miqesore.

Ruasia shpall listën ku bën pjesë edhe Shqipëria sëbashku me disa vende të BE-së dhe SHBA-në.

Lajmi është bërë i ditur nga ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov, i cili në një intervistë televizive deklaroi se po hartohet një dekret presidencial për këtë qëllim.

Qeveria shqiptare me në krye Edi Ramën është ndër vendet e para që ngriu asetet e Rusisë duke e shpallur Putin armik pasi po cënon paqen në të gjithë Europën.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *