Rikthehen temperaturat e ulta me reshje debore dhe reshje shiu ne vend

Territori Shqiptar deri në orët e mesditës dhe pasdites do të jetë me kthjellime dhe kalime të pakta

Kthehet moti me vranesira dhe ulen serisht temperaturat ne zonat malore priten reshje shiu dhe debore.

Ne vendet malore dhe veri te vendit pritet reshjet debore ndersa ne jug te vendit pritet reshje shiu.

Temperaturat e ajrit do të do të ulen në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 0°C deri në 16°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi mbi 35 km/h nga drejtimi verior, për pasojë në brigjet detare do të gjenerohet dallgëzim deri në 3 ballë, sipas Meteo Alb.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *