Rrobat e mia nuk ishin asnjëherë borë të bardha dhe me aromë freskie pas larjes, derisa fqinja më tregoi këtë sekret

0
246

Që të gjithë e dimë se ushqimi me yndyrë dhe sidomos vera lënë njolla të vështira ​​në rrobat e bardha, si këmisha apo t-shirte. Çfarë është edhe më e rëndësishme është se edhe detergjentët më të shtrenjtë dhe pastruesit mund të mos i heqin këto njollat! Pra, çfarë ka mbetur për të bërë?

Mos u shqetësoni, ka disa truke që mund të bëni për të hequr këto njolla, me lehtësi. Pra, ju mund të lexoni një zgjidhje për këtë problem. Me këtë sekret në mënyrë efikase ju do të pastroni të gjitha njollat ​​nga rrobat tuaja. Vetëm lexoni udhëzimet më poshtë:

Sodë buke
Përgatisni një përzierje me 1 filxhan çaji sodë buke dhe 4 litra ujë dhe zhysni rrobat në të. Pak minuta më vonë ju do të shikoni rezultatet. Lajini më pas si zakonisht.

Uthull dhe limon
Një përzierje akoma efikase, më madhështore për pastrimin e rrobave. Ju duhet vetëm të shtoni 1 lugë gjelle uthull dhe 1 lugë gjelle lëng limoni te pastruesi juaj i zakonshëm dhe pastaj të lani rrobat. Kjo përzierje është shumë efikase në largimin e njollave, edhe pse ajo ka një erë të fortë.

Aspirinë
Merrni një enë me ujë dhe shtoni 6 aspirina të grimcuara në të dhe pastaj zhysni rrobat në përzierje për rreth gjysmë ore. Pas kësaj lani rrobat me detergjentin tuaj të zakonshëm dhe ato do të jenë pa asnjë njollë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here