Shikoni se si lekundet Kuba dhe Xhamajka nga termeti i forte 7.7 rihter (Video)

  Nje termet i forte me magnitude 7.7 goditi u regjistrua diten e djeshme në detin e Karaibeve, mes Kubës dhe Xhamajkës.

  Në një nga videot e shpërndara në rrjet shihet se çfarë shkaktojnë lëkundjet e fuqishme në një pishinë në Xhamajka.

  Lekundjet bejne qe uji te dale nga pishina

  Në një tjetër video shihet që lëkundjet e fuqishme kanë hapur disa gropa.

  Deri më tani nuk ka raportime për persona të lë nduar apo dë me materiale, ndërkohë që autoritetet paralajmëruan që Xhamajka, Kuba dhe Ishujt Kajman mund të go diten nga një tsunami.

  Lekundjet jane ndjere deri ne SHBA ne Florida.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *