Saturday, May 21, 2022


HomeTërmet me magnitude 5.8 në Greqi
Array

Tërmet me magnitude 5.8 në GreqiNjë lekundje e forte tërmeti me magnitudë 5.8 te shkallës Rihter është shenuar sot në Greqi.

Sipas mediave vendase lëkundjet u regjistruan në  jug të ishujve Rodos dhe Karpathos, në Egjeun Juglindor të enjten.

Epiqendra e tërmetit ishte në det, 74 kilometra në juglindje të Karpathos, ndërsa thellësia e tij ishte pak më shumë se 10 kilometra.

Nga lëkundjet nuk u raportuan dëme. I njëjti rajon u godit nga një dridhje me madhësi 5.1 në 3.28 më herët ditën e sotme.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments