Shiu i kuq pushton rruget e evropes. Fenomeni i rralle qe po ndodh sot

Imazhet mahnitëse satelitore të kapura nga NASA tregojnë re masive pluhuri që mbulojnë zona të mëdha të Tokës ndërsa qiejt kthehen në ngjyrë portokalli në ne disa vende ne europe.

Pluhuri i Saharasë ka përfshirë Evropën dhe ka filluar të godasë Britaninë e Madhe, dhe vende te tjera.

Qytetaret jane habitur nga ajo qe kane pare nga xhamat e makinave, xhaketave dhe kopshteve të mbuluara nga pluhuri, ndërsa “shiu i kuq” nuk kishte ndodhur kurre me pare.

Shume qytetare jane shprehur se kjo gje ndodh vetem neper filma dhe nuk kemi pare dicka te tille te ndodh shi i kuq.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *