Shkarkohet Carlo Ancelotti, e zëvendëson Gatuzo

    Skuadra e Napolit ka vendosur të shkarkojë trajnerin Carlo Ancelotti.

    Ai u shkarkuar ditëln e djeshme nga bordi drejtues si pasojë e rezultateve zhgënjyese në Serie A, por edhe mosmarrëveshjeve me disa nga lojtarët.

    Vendin e tij në stolin e Napolit do e zërë ish lojtari dhe trajneri i Milanit Gennaro Gatusso, i cili pritet të marrë në drejtim skuadrën për 18 muaj.

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *