Shkarkohet Carlo Ancelotti, e zëvendëson Gatuzo

  0
  127

  Skuadra e Napolit ka vendosur të shkarkojë trajnerin Carlo Ancelotti.

  Ai u shkarkuar ditëln e djeshme nga bordi drejtues si pasojë e rezultateve zhgënjyese në Serie A, por edhe mosmarrëveshjeve me disa nga lojtarët.

  Vendin e tij në stolin e Napolit do e zërë ish lojtari dhe trajneri i Milanit Gennaro Gatusso, i cili pritet të marrë në drejtim skuadrën për 18 muaj.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here