Friday, May 20, 2022


HomeShqiptarët e lavdëruan, por ja si u komentua nga italianët Alketa në...
Array

Shqiptarët e lavdëruan, por ja si u komentua nga italianët Alketa në SanremoAJo u ngjit në Sanremo si shqiptarja e parë në skenat e këtyre përmasave.

Shqiptarët ndryshe nga çbënë në Festivail e RTSH këtë herë e komplemtuan dhe u ndjenë shumë krenarë me moderatoren, përjashtojmë këtu konfliktet personale.

Por me shumë mundësi të gjithë jeni kurioz për komentet e italianëve për alketën?

Në faqen zyrtare të Sanremo ku është publikuar dhe video e Alketës, italianët nuk kan kursyer aspak komplemtet dhe fjalët e mira.

“Bukuroshe”, “Thjesht fantastike”, “Mbretëresha e festivalit”, ishin disa nga komentet në Instagram.

Duket se Alketa i ka bërë për vete të gjithë, duke folur plot energji dhe me një italishte të pastër.

Një provë e kaluar me sukses nga moderatorja, që duket se ka arritur të perfeksionohet aq shumë, sa edhe skena e madhe e Sanremos nuk mundi ta ndalojë shkëlqimin e saj.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments