Sinoptikanja e njohur jep lajmin e madh per shqiptaret, pervec shirave do te kete dhe..

Meteorologja Lajda Porja thote se rikthehen reshjet e shiut ne vendin tone dhe reshjet e debores ne vendet malore.

Ky eshte nje lajm i mire pasi reshjet e shiut dhe te debores do te rrisin nivelin e hidrocentraleve pasi jane ne piken me te ulet te tyre ndaj reshjet e shiut do te jene nje shpetim per to.Dhe ky eshte nje lajm i mire per shqiptaret.

E merkura gjate nates pritet me reshje shiu ne veri te vendit po ashtu e gjithe java pritet me shi nga dita e enjte deri te shtunen.

Reshjet do te vazhojne deri te marten tjeter dhe rritja e temperaturave do te vazhdoj nga java tjeter thote metereologja Lajda Porja.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *