Sinoptikanja Lajda Porja jep lajmin e mire. Ja dita kur largohen shirat dhe rriten temperaturat

Prilli filloi me reshje shiu dhe me ulje temperaturash dhe na kujtoj dhe nje here janarin. Por e mira e ketij moti ishte dhe mbushja e kaskades se Drinit ku kishim shume neveoje per reshje shiu.

Edhe pse jemi ne stinen e pranveres ne vendin tone ka pasur dhe reshje debore ne Theth dhe ne vende te tjera malore.

Por sinoptikanja Lajda Porja jep lajmin e mire dhe thotë se kjo situatë do të zgjasë deri ditën e martë, kur pritet që temperaturat të kapin vlerën e mbi 20 gradë Celsius.

Java e dyte e prillit do te rikthej dhe diten e pranveres dhe diten e ngrohta ku priten qe temperaturat te shkojne mbi 20 grade celsius.

Priten reshje shiu ne Prill por temeperaturat do te rriten.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *