Termeti i fuqishem diten e sotme ne Kine shembet banesa dhe te plagosur. Video

0
180

Termeti ka goditur diten e sotme Kinen ku mesohet se ka shume ndertesa te rrenuara dhe disa persona te plagosur.

Tërmeti me magnitudë 5.5 ka ndodhur pranë qytetit Dezhou, rreth 300 kilometra (185 milje) në jug të Pekinit, kryeqyteti kinez, në orën 2:33 të mëngjesit, sipas Qendrës së Rrjeteve të Tërmeteve në Kinë. Studimi Gjeologjik i SHBA-së e vlerësoi magnitudën në 5.4 ballë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here